PETŐFI CSENGERBEN
JÁNOS VITÉZ RÉSZLETEK
,,A János vitéz dalain keresztül próbáltunk együtt megfejteni valamit a Petőfi által megálmodott csodás fantáziájú, Tündérvilágból, ahol Iluska és Jancsi szerelme áll a középpontban. Miért kezdenek énekelni a szereplők? Miért pont akkor? Hogyan csúszik át a próza énekbe? Mit kezdünk egy bevezető zenével? Hogyan építünk fel színészként egy dalt? Mit jelentenek az apró mozdulatok? Miért fontos minden egyes ütem egy dalban? Ezekre a kérdésekre együtt kerestük a választ egy medence társaságában." – Szilágyi Csenge, a János vitéz részletek rendezője.
Kurzusvezetők
Szilágyi Csenge - színművész, rendező
Mester Dávid - zeneszerző, zongoraművész
PETŐFI SZERELMEI KÖLTÉSZETE
,,Ez az alkotóműhely egyedi megközelítést kínált a színház és előadóművészet terén. A kiindulópont Petőfi Sándor szerelmi költészete volt. A verseket előadói lehetőségek szempontjából elemezték a hallgatók, majd előadásszöveggé ültették át, amelyet végül autentikus testbeszéddel fejeztek ki." – Sasho Dimoski, rendező, színházigazgató.
Kurzusvezetők
Sasho Dimoski - színházigazgató, macedón író, drámaíró,
Töreky Zsuzsa - színművész
Vasil Zafirchev - macedón színművész
ÍRÓISKOLA
Eszenyi Enikő az írókurzus hallgatóival Karl Kraus, Az emberiség végnapjai című dráma optimista és pesszimista dialógusait vizsgálta, fókuszban a szöveg árnyalhatósága, felépítése és a helyes karaktervezetés volt.
A résztvevők megismerték Szendrey Júlia életének meghatározó korszakait, annak fájdalmát és örömeit. Részletesen elemezték Petőfi Sándor életrajzát és verseit.
Visky András Artemisia Gentileschi Judith lefejezi Holofernernest című festményéről tartott előadást.
Sasho Dimoski kurzusában szavak nélkül dolgozták fel Petőfi Sándor Minek nevezzelek című versét.